AKTYWNOŚĆ, TO LEPSZE ŻYCIE

„AKTYWNOŚĆ, TO LEPSZE ŻYCIE” – oto hasło przewodnie imprezy integracyjnej, która odbyła się w DPS dla Kombatantów a zorganizowana została przez Lubuskie Stowarzyszenie Alzheimera w Zielonej Górze przy wsparciu finansowym Zarządu Województwa Lubuskiego. Do uczestnictwa zostały zaproszone reprezentacje Seniorów Domów Pomocy Społecznej z Turska, Szczawna, Zielonej Góry oraz z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Zielonej Górze.

A więc relację rozpoczynamy… W części oficjalnej Pani Dyrektor wraz z Przewodniczącą Rady Mieszkańców DPS dla Kombatantów powitały uczestników imprezy i przedstawiły przedstawicieli placówek. A później – oswajanie nowego miejsca, przydomowego parku, altan… Ciasta (te własnego pieczenia i te darowane) dla wzmocnienia energii i kawa oczywiście dla jej podtrzymania.

„Zdrowie i radość to bracia” (W.H. Browne). Prawda stara jak świat. Zielone tereny stały się areną sportowych zmagań. Bezstronni sędziowie, zmotywowane drużyny, podekscytowani kibice, a w tle muzyka – na żywo. Pan Maciej czuje sport!

Zapraszamy. Cel? Tarcza. Łuk, strzały i koncentracja. Kto powiedział, że będzie łatwo? Koleżeńska rywalizacja i dobre rady. Efekt? Dużo trafień. Dart z przymrużeniem oka? Nic podobnego. Cechy pożądane u zawodników – spokój, precyzja, celne oko. Każdy po 5 rzutów do tarczy! „Wirujące kółko”, Slalom – tu drużyny były mocno dopingowane. Nie tylko przez „swoich”. Rzucanie (trafne) obręczą i bieganie z pełnym zaangażowaniem – to nie jest proste.

Fitness na świeżym powietrzu z instruktorką Grażyną Wyczałkowską to prawdziwa energia i świetna atmosfera. Pani Grażyna, specjalnie przygotowała zestaw ćwiczeń dedykowanych – uwaga – dzisiejszej grupie zawodników. „Zorba” z kijkami zrobiła furorę i wśród ćwiczących i kibiców.

Dla chętnych i zainteresowanych nowymi doznaniami – przejażdżka rikszą. Podobno było sympatycznie i egzotycznie. Na spragnionych odpoczynku –w cieniu wśród drzew i kwiatów – otwiera się nasz Ogród Zmysłów. Wabił kolorami i zapachami. Czyż artystyczna dusza mogła pozostać nieczułą? Jeden z gości, przysiadłszy w altanie, błyskawicznie naszkicował klimatyczne karykatury. Zaskoczył nawet instruktorów!

Opiekunowie grup zliczyli punkty – werdykt oczywisty. Zasłużone I miejsce dla wszystkich Seniorów uczestniczących w zawodach. A na zakończenie – nieoczywista, acz wymagająca konkurencja dla Szefowych….Przelot slalomem na… miotle, podchwytliwe pytanie (?), Kwaśny test cytryny. Zaliczono! Celująco!

Po wyczerpujących konkurencjach goście i gospodarze zasiedli do wspólnej biesiady. Prawdziwa swojska grochóweczka przygotowana przez Panie Kuchareczki z „Kombatanta”, pieczone kiełbaski, owoce na deser… Pyszności! No i tańce. Muzyka, integracja. Kule, wózek? Żaden problem! Uczestnicy otrzymali dyplomy, podziękowania i „pakiet startowy” na drogę. Wszyscy bawili się doskonale. Aktywni, pełni energii, uśmiechu i ciepła. Rywalizowali? Tak, jednocześnie tworząc zespoły i dopingując się wzajemnie.

A wszyscy – na miarę swoich możliwości i zgodnie z założeniem: „Mens sana in corpore sano” Zgadzacie się?. „W zdrowym ciele zdrowy duch”!

Serdecznie dziękujemy Lubuskiemu Stowarzyszeniu Alzheimera w Zielonej Górze za organizację i oprawę tak fantastycznego spotkania!

Ze swojej strony jako Dyrektor – dziękuję kadrze Domu za ogromne zaangażowanie i tworzenie fantastycznej atmosfery w czasie imprezy integracyjnej! Wszystkim pracownikom za to, że dopilnowali każdej chwili w tym dniu by w Domu wszystko było na profesjonalnym poziomie.

Skip to content